Polijas ceļos un neceļos

Agrā 6. septembra rītā Transportbūvju inženieru asociācijas biedru grupa kopā ar zinošu tūrisma aģentūras pārstāvi priekšgalā devās četru dienu ilgā, piedzīvojumiem un pozitīvām emocijām pilnā ekskursijā uz Polijas ziemeļiem.

Pirmais pieturas punkts bija iespaidīgais Hitlera bunkurs “Vilku midzenis”, kurā ekskursanti varēja iepazīties ar vietu, kur noticis atentāts pret fašistu vadoni. Šajā kompleksā ir vairākas tūristu takas, kur atrodami dažādi objekti – sākot no zaldātu kazarmām un beidzot ar gandrīz saspridzinātiem Trešā Reiha augstāko amatpersonu bunkuriem.

Pēc Hitlera bunkuru apskates TIA biedru tālākais ceļš veda uz Sv. Lipskas klosteri. Jezuītu klostera komplekss tiek uzskatīts par vienu no skaistākajām baroka arhitektūras pieminekļiem Polijā.

Turpinot ceļu pa trīs tūkstošu ezeru zemi Mazūriju un Vārmiju, mūsu grupa nonāca Polijas pilsētā Elblongā.

Ņemot vērā, ka inženierzinātne ir ļoti tuva mūsu ceļotājiem, ekskursijas programmā tika iekļauts arī Elblongas kanāls, kur dalībniekiem bija iespēja ar kuģīti izbaudīt ne tikai ūdens ceļu vien. Šis ir interesants tehnikas un zinātnes objekts, kurā ar ūdens spēka palīdzību notiek kustība pa sauszemi, specializētos ratos pārvarot augstumu pat līdz 100 m.

Guvuši plašu informāciju par Elblongu un izbaudot to visu savām acīm, ekskursijas dalībnieki tālāk devās uz kūrortpilsētu Sopotu, kur bija iespēja noķert māju sajūtu, baudot Baltijas jūru, kā arī iepazīties ar pilsētas garāko ielu (515 m).

Turpinot ceļu gar Baltijas jūras krastu, TIA tūristi nonāca ostas pilsētā Gdaņskā. Karaļu ceļš un Rātsnams ar gotisko torni 81 metra augstumā ir tikai daļa no tā, ko piedāvā šī vēstures un tradīcijām bagātā pilsēta.

Jaunai dienai austot, ceļotāju maršruta nākamais punkts bija Polijas skaistā pilsēta – Malborka.

Malborka ir slavena ar savu iespaidīgo pili. Tieši teitoņu valdnieka cietoksnis (Teitoņu ordeņa centrs) tiek uzskatīts par vienu no lielākajām gotiskā stila pilīm Eiropā.

 

Tālākais ceļš aizveda uz Polijas centrālo daļu - pilsētu Toruņu, kur varēja ļauties Vislas upes apskalotajai pilsētai un senās Hanzas vecpilsētas valdzinājumam.

Pēdējās ceļojuma dienas plānā pirmais apskates punkts bija Fromborka – maza pilsēta ziemeļaustrumos, kur astronoms Nikolajs Koperniks nodzīvojis savas dzīves pēdējos 20 gadus. Ekskursanti tika iepazīstināti arī ar 14.gs. pili, ko uzskata par Kopernika kapa vietu.

Virzoties uz māju pusi tika apskatīta arī Lidzbark – Varminski pils un baznīca. Šī pils ir bijusī Heilsberkas bīskapijas rezidence, un tur apskatāma liela un interesanta sudrablietu ekspozīcija.

Pēc četru dienu ilgas ceļošanas pa Polijas ziemeļiem mūsu asociācijas biedri guvuši ne tikai ieskatu Polijas kultūras dzīvē un spējuši izbaudīt neceļus aizraujošā ekskursijā, bet guvuši priekšstatu arī par ceļiem, kas, bez šaubām, ir pamatu pamats visam šo pilsētu savienojumam.

Tūrismam ceļu joma ir viens no virzītājspēkiem, jo to kvalitāte ļauj (vai neļauj) mums pēc iespējas ātrāk un ērtāk nonākt galamērķos, lai gūtu jaunus iespaidus un emocijas.

Raksts publicēts